Ranking tabletek na włosy dla kobiet

Artykuł zatwierdził dietetyk Maciej Pokarowski - Autorem artykułu jest ZnamProdukt.pl

Tabletki na włosy dla kobiet to preparaty o skrupulatnie opracowanym składzie, mające realnie wpłynąć na poprawę kondycji włosów i ich cebulek oraz skóry głowy. Wiele pań boryka się z takimi problemami, jak: nadmierne wypadanie włosów, ich kruchość, łamliwość, osłabienie, rozdwajanie się końcówek, zbytnie przesuszenie lub przeciwnie — nadmierne przetłuszczanie oraz liczne problemy skórne głowy. Prawidłowo dobrany suplement diety może pomóc w skutecznym poradzeniu sobie ze wszystkimi tymi dolegliwościami.

Problem intensywnego wypadania włosów oraz ich zniszczenia dotyka ogromnej liczby osób. Przyczyn tego stanu jest bardzo wiele, a zadbanie o same włosy to nie wszystko. Wypadanie włosów w zbyt dużej ilości ma swoje podłoże przede wszystkim w osłabionych cebulkach oraz podrażnionej i zniszczonej skórze głowy. Nie sposób nie wspomnieć także o obumierających mieszkach włosowych, które automatycznie przestają wytwarzać nowe włosy. Cały ten proces jest jednak uwarunkowany niedoborem witamin, minerałów, białka, węglowodanów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ważny jest także stopień nawodnienia. To właśnie właściwe odżywienie organizmu jest podstawową kwestią, o jaką należy zadbać.

Tabletki na włosy dla kobiet to oczywiście nie jedyne rozwiązanie. Należy stosować prawidłowo zbilansowaną dietę i wypijać około 2 litrów wody dziennie. Specyfiki sukcesywnie uzupełniające niedobory są jednak najprostszym i jednocześnie najszybszym sposobem na łysienie. Rezultaty mogą zostać zauważone w stosunkowo krótkim czasie.

Ogromny wybór tabletek na włosy dla kobiet

Współcześnie na rynku dostępnych jest tak dużo suplementów mających rozwiązać problemy z nadmiernym wypadaniem włosów oraz ich słabą kondycją, że bardzo trudno znaleźć wśród nich ten idealny, a co najważniejsze skuteczny. Ponadto okazuje się, że nie wszystkie specyfiki działają, pomimo faktu, iż ich producenci zapewniają o efektywności preparatu. Kluczową kwestią jest oczywiście skład. Nie warto ślepo ufać reklamom danego produktu, w których zawsze będzie on zachwalany, gdyż w przypadku każdej dolegliwości istnieje szereg związków dedykowanych danemu problemowi zdrowotnemu. Podobnie jest w przypadku włosów.

wybór tabletek na włosy

Już nasze prababcie miały swoje sprawdzone sposoby na piękne, lśniące i mocne włosy oraz zdrowe paznokcie w postaci różnych ziół, czy innych, w pełni naturalnych specyfików. Wiedza ta była nie tylko przekazywana z pokolenia na pokolenie, ale została zebrana w jedną, spójną całość przez tradycyjną medycynę ludową. Zielarze i fitofarmaceuci do dziś stosują te pradawne metody, które charakteryzują się wysoką skutecznością. Współcześnie potwierdza to również wielu ekspertów, w tym również lekarzy.

Niestety dzisiaj większość z nas żyje w ciągłym biegu. Brakuje nam czasu na codzienne przygotowanie zdrowych posiłków i odpowiednio długi sen, a gdy już zdecydujemy się na zastosowanie suplementu diety, nie mamy czasu na dogłębną analizę jego jakości. Dlatego często kończy się to wybraniem preparatu, który nie przynosi pożądanych rezultatów.

Jak wybrać skuteczne tabletki na włosy dla kobiet ?

Dobry suplement na włosy i paznokcie charakteryzuje pewien specyficzny skład. Tabletki mają uzupełniać niedobory pewnych konkretnych witamin i minerałów. Obecność wyciągów i ekstraktów ziołowych z kolei dostarcza dodatkowych związków czynnych biologicznie, które pełnią rolę antyoksydantów. Tego typu substancje wspomagają organizm w walce z drobnoustrojami chorobotwórczymi oraz leczą stany zapalne, będące skutkiem słabej kondycji włosów i paznokci oraz pogłębiających problem. Jakie zatem składniki powinny koniecznie znaleźć się w dobrych kapsułkach na włosy i paznokcie ?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o witaminach z grupy B. Biorą one udział w wielu ważnych procesach fizjologicznych, m.in. jednak zapewniają prawidłowe odżywienie skóry, włosów i paznokci. Witamina B1 np. reguluje pracę gruczołów łojowych w skórze oraz bierze udział w biosyntezie aminokwasów stanowiących budulec włókien włosów i płytek paznokci. Witamina B2 również jest niezbędna do produkcji aminokwasów, a także warunkuje metabolizm kwasów tłuszczowych. Jest też związkiem odpowiedzialnym za rośnięcie i odnowę zniszczonych włosów. Witamina B3 dostarcza składniki odżywcze i tlen do skóry i włosów, a witamina B5 (kwas pantotenowy) bierze udział w procesie powstawania keratyny — podstawowego białka budulcowego włosów. Witamina B6 umożliwia tworzenie nowych włókien, witamina B7 (biotyna) także odpowiada za syntezę keratyny.

skuteczne tabletki na włosy

Wśród minerałów zawartych w dobrym suplemencie powinny znaleźć się: żelazo, cynk, magnez, mangan i selen. Jeżeli natomiast chodzi o zioła, to do znanych ze zbawiennego wpływu na włosy i paznokcie należą: liście pokrzywy zwyczajnej, ziele skrzypu polnego (obfitującego w krzemionkę, będącą budulcem włosów i paznokci), lucerna siewna, łodygi bambusa zwyczajnego czy szałwia.

Przy wyborze najlepszego specyfiku warto wziąć pod uwagę także opinie innych użytkowników oraz ekspertów w dziedzinie zdrowia i urody. Jeżeli duża ilość osób, które zastosowały już dany preparat, potwierdza wyraźną poprawę stanu skóry głowy, wzmocnienie włosów i znaczne ograniczenie ich wypadania, to najlepiej świadczy to o jego skuteczności. Niejednokrotnie także cena odzwierciedla potencjał danego suplementu. Niestety często te najtańsze będą wykazywały najsłabsze działanie.

Ranking tabletek na włosy dla kobiet

W oparciu o powyższe wytyczne i zalecany, najlepszy w kontekście zadbania o włosy skład, opracowaliśmy ranking tabletek na włosy dla kobiet. Jest to zestawienie najbardziej popularnych i przynoszących świetne efekty suplementów. Są one warte uwagi, gdyż zawierają najpotrzebniejsze skórze, włosom i paznokciom związki oraz zostały przetestowane przez liczną grupę pań, dając pozytywny rezultat i zdecydowaną poprawę.

Locerin

Niekwestionowany numer jeden w naszym rankingu stanowią kapsułki Locerin. Wykazują one działanie wzmacniające, odżywiające i hamujące wypadanie włosów. Produkt ten cieszy się ogromnym uznaniem pań, dietetyków, czy fryzjerów. Preparat Locerin bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach, co czyni go w pełni bezpiecznymi i niepowodującym skutków ubocznych.

Przeanalizujmy więc skład specyfiku. Zawiera on ekstrakty roślinne z: organicznych kiełków zielonego groszku, ziela skrzypu polnego, liści pokrzywy zwyczajnej, łodyg bambusa zwyczajnego, liści lucerny siewnej, owoców papryki rocznej oraz owoców czarnego pieprzu. Tabletki wzbogacono także w witaminę C, biotynę (witaminę B7), niacynę (witaminę PP), cynk, żelazo, mangan, selen, miedź i magnez. Jest to idealnie skomponowany zestaw związków, które realnie wpływają na świetną kondycję włosów, skóry głowy i paznokci.

Locerin na włosy

Działanie poszczególnych składników suplementu jest następujące:

  • ekstrakt z organicznych kiełków zielonego groszku — zmniejsza wypadanie włosów, poprawia ich wygląd, wzmacnia cebulki, mieszki włosowe i całe włókna oraz pozytywnie wpływa na stan skóry głowy; wszystko to jest możliwe dzięki intensywnemu odżywianiu, ponieważ kiełki zielonego groszku zawierają: wapń, żelazo, fosfor, sód, potas, magnez, mangan, kobalt, miedź, cynk, fluor, chlor, jod oraz witaminy A, B, C, D, E i K;
  • ekstrakt z ziela skrzypu polnego — jest bogatym źródłem krzemionki, która stanowi naturalny budulec włosów i paznokci oraz decyduje o ich grubości i wytrzymałości; z uwagi na ten fakt skrzyp polny realnie przyczynia się do zwiększenia gęstości i elastyczności włosów oraz sprawia, że są dużo mocniejsze, a także znacznie mniej kruche i łamliwe; skrzyp polny uzupełnia też niedobory takich mikroelementów, jak: żelazo, potas, mangan, kobalt, wapń i fosfor, a więc intensywnie odżywia włosy;
  • ekstrakt z liści lucerny siewnej — z uwagi na zawartość wapnia, potasu, fosforu, żelaza, manganu oraz witamin A, C, E i K stanowi źródło cennych składników odżywczych, które wzmacniają włosy; nie bez znaczenia jest także spora ilość białka, będącego źródłem ważnych dla włosów i paznokci aminokwasów;
  • ekstrakt z łodyg bambusa zwyczajnego — stymuluje procesy wzrostu i regeneracji, ponieważ zawiera ważne aminokwasy, niezbędne do syntezy białek budulcowych; przekłada się to na wyraźne wzmocnienie włosów i ich cebulek oraz sprawną i szybką odbudowę ewentualnych uszkodzeń; bambus pobudza także produkcję kolagenu oraz nawilża skórę głowy;
  • ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej — jest bogatym źródłem żelaza, wapnia, magnezu, witamin: A, K, C i B2, zawiera ponadto fitosterole i kwasy organiczne; pokrzywa łagodzi przede wszystkim stany zapalne skóry głowy, ale także wpływa na szybszy wzrost włosów;
  • ekstrakt z owoców czarnego pieprzu wpływa na poprawę przemiany materii, a tym samym polepsza wchłanianie i przyswajanie substancji odżywczych.

Dodatkowe składniki w postaci witamin i minerałów mają zapewnić organizmowi niezbędną ich dawkę. Ilość tych najważniejszych dla włosów i paznokci oraz skóry substancji została opracowana wg ścisłych norm, dotyczących zapotrzebowania na poszczególne z nich.

Locerin jest więc preparatem o kompleksowym składzie. Chociaż efekt działania kapsułek może zostać zauważony po różnym czasie, indywidualnym dla każdej osoby (od 2 do 6 tygodni), to jednak osoby stosujące te tabletki w ogromnej większości potwierdzają wyraźną poprawę stanu włosów i paznokci. Włosy stają się gęstsze oraz zdecydowanie mniej wypadają (co widać w sitku pod prysznicem czy na grzebieniu). Są ponadto lśniące, gładkie i łatwo się rozczesują. Znacznie szybciej rosną i stają się naprawdę mocne oraz dużo lepiej się układają. Panie twierdzą ponadto, że inne osoby komplementują ich znacznie zdrowiej wyglądające włosy i dużo ładniejsze paznokcie.

Także eksperci rekomendują Locerin z uwagi na skuteczność działania tego preparatu. Liczne testy i badania wykazały, że struktura łodyg włosów i płytek paznokci jest zdecydowanie trwalsza i bardziej wytrzymała na działanie czynników zewnętrznych. Szybciej także rosną. Zmniejszenie utraty włosów wynika z pozytywnego wpływu suplementu na stan mieszków włosowych — znacznie mniej ich obumiera, przez co jest więcej włosów. Locerin stymuluje ponadto procesy regeneracji komórek włosowych oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Jeżeli natomiast chodzi o skórę głowy, to następuje normalizacja pracy gruczołów łojowych oraz poprawia się nawilżenie tkanki. Jej natłuszczenie z kolei, które jest równie ważne, zostaje znormalizowane. Wszystkie te aspekty przemawiają za wysoką efektywnością działania specyfiku Locerin, co stanowi najlepszą możliwą rekomendację produktu.

Belissa

Kolejnym analizowanym suplementem pomagającym zachować zdrowe włosy i paznokcie są tabletki Belissa. Zawierają one głównie wyciąg ze skrzypu polnego oraz szereg witamin (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12, A, C i E) i soli mineralnych (jod, cynk, żelazo). Jest to skład odpowiedni dla celów wzmocnienia włosów, wspomagania procesów ich regeneracji i wzrostu oraz zachowania równowagi fizjologicznej skóry głowy. Belissa dba także o płytki paznokci.

Efekty działania specyfiku są zupełnie indywidualne, jednak w każdym przypadku mogą one zostać zauważone po określonym czasie regularnego stosowania. Z uwagi na bogaty skład Belissa stanowi dobre uzupełnienie ewentualnych niedoborów, co z pewnością wpływa na stan włosów i paznokci, zabezpieczając określone zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki.

Vitapil

Vitapil to suplement diety dedykowany kobietom, chcącym zachować zdrowe włosy dzięki uzupełnieniu poziomu składników odżywczych, potrzebnych organizmowi każdego dnia. Preparat zawiera: sproszkowane pędy bambusa (źródło krzemu), drożdże, proteiny sojowe, witaminy (B5 – kwas pantotenowy, B7 – biotynę, B9 – kwas foliowy, B12, PP), żelazo, cynk, miedź, mangan i potas.

Vitapil pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wymienione składniki z dużą nadwyżką. Dzięki temu stanowi dobre uzupełnienie prawidłowo zbilansowanej diety i pozwala zapobiec ewentualnym niedoborom, wynikającym z przypadkowego niedostarczenia organizmowi wszystkich potrzebnych związków.

Przyjmowanie specyfiku przyczynia się do zwiększenia elastyczności i wytrzymałości włosów. Z czasem ograniczona zostaje ich nadmierna utrata, także dzięki pozytywnemu wpływowi suplementu na stan skóry głowy. Dzięki lepszemu odżywieniu przyspieszony zostaje także porost włosów (jest ich więcej). Vitapil wzmacnia ponadto paznokcie.

Look Up

Tabletki Look Up to w 100% naturalny preparat, który posiada w swoim składzie: skrzyp polny, ekstrakt z pędów bambusa, siarkę organiczną, ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej, witaminy (E, C, B7), cynk oraz miedź. Wpływ na włosy i paznokcie polega na ochronie ich struktury poprzez odżywianie, nawilżanie i natłuszczanie na odpowiednim poziomie.

Look Up działa kompleksowo: powstrzymuje nadmierną utratę włosów, regeneruje, chroni i wzmacnia. Jeżeli chodzi o skórę głowy, to możliwe jest jej lepsze ukrwienie, co zwiększa dopływ potrzebnych składników odżywczych i wody, ale również przyspiesza usuwanie szkodliwych związków przemiany materii i toksyn. Przywracając równowagę, Look Up zapobiega kruchości i łamliwości włosów i paznokci, wzmacnia cebulki włosowe oraz przeciwdziała przesuszeniu. Suplement diety stanowi także ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przedwczesnym starzeniem się komórek.

Biotebal

Ostatni analizowany suplement diety to Biotebal. Jest to specyfik zawierający biotynę, czyli witaminę B7 oraz substancje pomocnicze, m.in. krzemionkę. Biotebal przeznaczony jest zatem do intensywnego uzupełnienia znacznych niedoborów biotyny w organizmie.

Witamina B7 jest ważnym związkiem, mającym wpływ na kondycję włosów, skóry i paznokci. Warunkuje ona powstawanie keratyny — podstawowego białka budulcowego naskórka i jego wytworów. Biotyna jest również niezbędna do namnażania się i różnicowania komórek tych tkanek. Wszystko to przekłada się na właściwą budowę struktury włosa, regulację wydzielania sebum, a także ogranicza wypadanie włosów i stymuluje przyrastanie nowych włókien. Zmniejsza się ponadto kruchość i łamliwość paznokci.

Biotebal przeznaczony jest dla pań zmagających się ze wzmożoną utratą włosów, znacznym osłabieniem paznokci oraz stanami zapalnymi skóry. Spektrum działania tabletek jest jednak znacznie szersze: biotyna warunkuje prawidłowy metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczy oraz stanowi kofaktor w procesach enzymatycznych (enzymy z kolei są niezbędne we wszystkich procesach fizjologicznych).

Suplementy diety z pewnością stanowią doskonałe, dodatkowe źródło ważnych substancji odżywczych i związków czynnych biologicznie. Ich wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ustroju jest bardzo szeroki i nie ogranicza się jedynie do poprawy stanu skóry oraz struktury włosów i paznokci. Regularne przyjmowanie specyfików pomoże zadbać o urodę, realnie przyczyniając się do poprawy wyglądu i zdrowia włosów, płytek paznokci oraz skóry głowy. Dzięki temu nie tylko zmniejszy się wypadanie włosów, ale stymulowany będzie ich przyspieszony wzrost.

Warto jednak pamiętać, że żadne kapsułki nie zastąpią właściwej diety i zdrowego stylu życia. Mogą one stanowić jedynie bogate uzupełnienie i sprawdzą się szczególnie w przypadku osób zabieganych i zestresowanych, a więc narażonych na większe niedobory.

Nasz ranking zdecydowanie wygrywa tabletki Locerin. Nie tylko zawierają one wszystkie potrzebne włosom substancje, ale zostały opracowane w oparciu o znane i cenione od setek lat ekstrakty ziołowe. Preparat ten posiada również najwięcej pozytywnych opinii, co świadczy o realnym wpływie na zmniejszone wypadanie włosów oraz utrzymanie ich prawidłowej struktury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *